Kurumsal

Muğla Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezi 2015 yılında Uzman Dil ve Konuşma Terapisti / Psikolojik Danışman Seher SÖNMEZ tarafından hizmete açılmıştır. Ekim 2015 tarihinden itibaren merkezde çocuk, ergen ve yetişkinlere yönelik olarak dil ve konuşma bozukluklarının tanı ve tedavi süreçleri yürütülmektedir.

Merkez Muğla bölgesinde alanda hizmet eden tek kuruluştur. Merkez bünyesinde ailelere ve diğer alanlarda çalışan eğitimcilere bilgilendirme ve bozuklukları önleme amaçlı eğitimler de verilmektedir.

Ayrıca merkezde psikolojik danışmanlıkta kullanılan testler, zekâ testi ve diğer genel gelişim değerlendirme araçları da uygulanmaktadır.

Bunun yanında merkezde okul öncesi dönem çocuklarının dil ve konuşma gelişimini desteklemek, onları psikolojik ve akademik olarak okul dönemine hazırlamak amacı ile oluşturulan dil ve konuşma destek oyun grupları da 3-6 yaş grubu çocuklar için uzmanlar eşliğinde yürütülmektedir.

Vizyonumuz
Danışan beklenti ve ihtiyaçlarını sorumluluk bilinci ile karşılayan, yeniliklere açık, alanında öncü bir merkez olarak ülkemiz insanlarına hizmet etmek.

Misyonumuz

  • Danışan memnuniyetini ve başarıyı ilke edinmiş, kaliteli hizmet sunan çağdaş bir sağlık/eğitim kuruluşuyuz. Bu özelliklerimize uygun olarak halkımıza tanı ve tedavinin/ eğitimin her aşamasında uluslar arası standartlarda hizmet sunmayı görev biliriz.
  • Merkezimizin her mensubu görev bilinci ve etik değerlerle mesleki birikimini doğru tanı ve tedaviyi/eğitimi en kısa sürede sağlamak için kullanır.
  • Sosyal sorumluluk bilinci ile sağlık/eğitim sektöründeki gelişmeleri yakından takip eder, insanlarımızı nu gelişmelerden haberdar eder ve toplumu bilinçlendirmeyi görev biliriz. Bu yolla sağlıklı bir toplum oluşmasına katkıda bulunuruz.
  • Sürekli eğitim ilkesini benimser, bilgilerimizi taze tutarak deneyim alanını genişletiriz.