Bizim için Ne Dediler?

D. GÜNGÖR

Siz bana anne kelimesini duymanın mutluluğunu yaşattınız. Bu tarifsiz bir duygu bir anne için.. Hem de bir ay gibi kısa bir sürede, kararlılığınız ve verdiğiniz güvenle doğru tespit ve uygulamalarınızla oğlum konuşmaya başladı. Sadece uuu derken şimdilerde kendi kurguladığı bir hikâyeyi bile bana anlatabiliyor. Her gün dualarım sizinle… Kim sormak isterse seve seve anlatırım bize yaşattığınız mutluluğu.

Z. GÜLEÇ

Seher hanım mesleğinizi o kadar güzel icra ediyorsunuz ki verim almamanız mümkün değil… Güler yüzünüzle azminizle her zaman başarılı olacağınıza canı gönülden inanıyorum… Bizde çok kısa zamanda çok büyük yollar kat ettik, Rabbim Her daim yar ve yardımcınız olsun. 🙂

M. Ş. ÖZÇELİK

Yaptığınız işin en iyisini yapmak için gösterdiğiniz sabır için çok teşekkür ederiz..oğlum sizin yanınıza gelmeyi sizinle çalışmayı çok seviyor. Biz sizin sayesinde yapılan çalışmaların faydasını gördük. Okul mu seher hanım mı diye sorsalar tabii ki de seher hanım deriz. Sizi iyi ki tanımışız. Her şey için çok teşekkür ederiz.

G. ŞOLPAN

Oğlum da artikülasyon bozukluğu vardı. Anlaşılamayan oğlum seher hanimin yardımları yol göstermeleri sayesinde şuan sanki hiç o süreci yasamamış gibiyiz. Herkesin oğlumu anlamasına şuan o kadar çok seviniyorum ki zor bir süreci keyifli ve güler yüzlü seher ablamız sayesinde atlattık ben buradan herkese tavsiye ediyorum kesinlikle mükemmel bir insan ve isinde çok başarılı buradan tekrardan çok teşekkür ediyorum…

Ç. D. KÖYLÜ

Seher hocam biz seni çok seviyoruz. Emeğini asla ödeyemeyiz. Siz çok iyi bir eğitim veren ve zorlukları aşarak başarılı olan çok değerli bir hocamızsınız. Benim oğlum sizin sayenizde açıldı, şuan çok güzel konuşuyor. Çabalarınız için çok teşekkür derim. Canın dersleri de çok iyi, hatta kızım diyor ki Seher hoca gibi biri bana hiç çıkmadı, o da sizi çok seviyor. Her şey için emeğiniz için çok teşekkür ederiz.

Y. K. M.

Seher hocamızla tanışalı 7 ay oldu. Tanıştığımızda oğlum 6-7 kelimeyi geçmeyecek şekilde az konuşuyordu. Şuan 3 kelimelik cümleler kuruyor. Hocamızdan çok memnunuz. İlk başta oğlumu özel eğitime yönlendirdi ek bazı problemlerden dolayı. Doğru yönlendirmesi ile dil ve konuşma dışında diğer problemlerimize de çare bulduk. Bu yönlendirmeyi yaptığı için de kendisine minnettarız.

T. ÖZDAMAR

Seher Hanim için ilk başta söylenebilinecek şey en önemli aşama klasik  tanı ve teşhis aşamasında bu işi sadece maddi anlamda değil gerçekten bu benim işim veya benim işim değil diyebilecek kadar açık konuşabilecek birisi olmasıdır.  Yaklaşımında profesyonel olduğu kadar ailelerin de çocuklarına faydalı olacak şekilde nasıl yaklaşmalari gerektiği hakkında yol göstermesi ve asılacak engellerde ailenin de en az kendisi kadar çok önemli bir faktör olduğunu açık yüreklilikle paylaşacak birisidir.  Seher hanıma teşekkürlerimizi bir borç bilir, başarılarının devamını dileriz..

A. KIRAN

Uzun süre yaşadığım konuşma bozukluğuyla ilgili ilk kez başvururken biraz tedirgindim. Bana bu kadar iyi geleceğini düşünmemiştim, ama gerek uygulanan kaliteli teknikler olsun gerek Seher hanımın cana yakınlığı ve sizinle gerçekten empati kurabilmesi, sorunlarınızı hissedebilmesi bu terapiyi gerçekten çok etkili ve farklı kılıyor. Terapiler sonucu konuşma bozukluğumu yavaş yavaş kontrol altına alabiliyorum. Mutluyum  ve Seher hanıma ilerleyen meslek hayatında başarılar diliyorum. Bence o en iyisi.

M. KARATAŞ

İlkokul birinci sınıftan beri konuşma bozukluğum vardı. Bu durum ergenlik döneminde askerlik döneminde ve iş hayatımda hep devam etti. Bu nedenle psikiyatrik destek aldım, 8 ay ilaç kullanımım oldu daha sonra bıraktım. 2016 ya kadar konuşmamdaki  takılmalar zorluk devam etti . Bu arada Seher hanımla iletişime geçtim ve terapiye başladım. Eskiye göre konuşmam da düzelmeler var. Seher Hanim işinde başarılı bir hanımefendi ve aldığım terapi den memnunum. Seher sönmez e ilgilerinden dolayı teşekkür ederim.

T. ARI

Seher hanımla kızımın konuşmasındaki gecikme nedeniyle tanıştık. Kızım onun sayesinde çok yol kat etti. Güler yüzü ve bilgisiyle bize bir yol gösterici oldu. Kendini yenileyen, alanında gerçek bir uzman, devamlı doğru bilginin peşinde koşan iyi bir eğitimci ve ebeveynler için iyi bir arkadaş. Kızıma verdiği eğitim için sonsuz teşekkürler. Güler yüz + kaliteli eğitim + doğru eğitim seher hanımın en iyi özellikleri. Kendim çok memnun kaldığım için şiddetle tavsiye ederim.

Yunus. E. D.

Seher sönmez hanımefendi ile seanslara başlayalı daha 1.5 ay oldu ama çocuğuma karşı tutumu çıkaramadığı seslerle ilgili farkındalığının on plana çıkarmasına bu zaman bile yetti. Kendisi ile çalışmaya başlamadan oğlum su ya bu derdi şimdi ise su demeye başladı bu da Seher hanımın başarısıdır. İşinin uzmanı bir insan. Daha önce kendisi hakkında yaptığım araştırmalar da Türkiye de en iyi 2. Dil ve Konuşma Terapisti olarak duyum almıştım. Ama şimdi bakıyorum da duyumlarımın daha üstünde bir başarı sergiliyor. Kendisine çabasından dolayı Çok teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

K. E.

Konuşmamız çoğu kişi tarafından anlaşılmıyordu. Bu durum oğlumu ve bizi çok üzüyordu. Seher Hanim öncelikle oğluma çok iyi geldi. Oğlum çok seviyor doktorunu. Süreç çok hızlı ilerliyor; oğlumun kendine güveni geldi, daha çok konuşuyor. Anaokulunda da bu durum çok fark ediliyor. Seher Hanim çok iyi bir doktor Biz çok memnunuz.

H. ÖZTÜRK

Sürekli çocuğumun söylediklerini tekrarlamak, anlatmak beni epeyce zor duruma düşürüyor ve beni sıkıyordu. Ne yapsam da onu daha az etkileyecek bir şey yapsam diye düşünüyordum. Rehabilitasyon merkezlerinden çocuk çok etkilendi başkalarını gördükçe. Doktorun da tavsiyesi ile seher hanıma gittik ve bizim için yeni bir dönem başladı. Her hafta seanslara gitmek oğluma çok yorucu geliyordu ve bazen gitmek istemiyordu. Neden diye sorduğumda bana seher abla ile oynamak çok güzel oyunlar çok güzel ama çalışmak istemiyorum diyordu. Biz yılmadık seher hanımın desteği ile bu zorlu süreçten geçtik. Ben ne zaman sıkılsam moralim bozuk gitsem bu çocuk düzelmeyecek desem seher hanım benim durumumu biliyor gibi beni teselli eden şeyler söylerdi; onun daha iyiye gittiğini söylerdi. Öyle de oldu. Şuan çocuğum çok güzel konuşuyor, arada karıştırsa da çok çok iyi. Seher hanımla dokuz ay boyunca birlikteydik ve sonuç mükemmel. Çok teşekkür ederiz her şey için. Konuşamadığı ve kendini anlatamadığı için oğlum içine kapanırken sizin sayenizde çok güzel konuşuyor ve daha başarılı. Benim herkese tavsiye edeceğim birisiniz ve ediyorum da. Bu uzun ve zorlu süreçte bizimle olduğunuz için teşekkürler.

U. B. CAPAR

9 yaşındaki oğlumun konuşmasında bir bozukluk olduğunun farkındaydık. Muğla Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezinden önce bir kaç yere başvursak da hiçbir sonuç alamadık. Buraya geldiğimizde ise oldukça profesyonel bir ortamla karşılaştık. Hem teşhis hem de tedavi süreci hakkında net bir şekilde bilgilendirildik. Ve bu süreçte terapistimiz Seher Hanımın öngördüğü şekilde ilerledi. Neyi ne için yaptığı konusunda bize verdiği bilgi sayesinde Seher Hanıma güven duyduk. Ve çok kısa sürede oldukça hızlı gelişme kaydettik. Terazinin başında bize üç ay gibi bir süre alacağını söylemesine rağmen biz daha kısa sürede sonuca yaklaştık. Bu da bize göre Seher Hanımın iş disiplini, olumlu yaklaşımı, prensipli ve çalışkan olmasının bir sonucudur. Biz doğru adresi bulduğumuz için kısa bir sürede oğlumuz önemli gelişmeler kaydetti. Bunun için de Seher Hanıma teşekkürü bir borç biliriz. 

İ. K.

Seanslar başlamadan önce biraz korkum ve şüphelerim vardı ama ilk seanstan sonra Seher hocamın söyledikleri ve neyi neden ve nasıl yapmam gerektiği konusundaki konuşmaları hem farkındalığımı hem özgüvenimi hem de inancımı ciddi ölçüde artırdı. Diğer seanslarda aşama aşama ilerlediğimi görünce mutlu oluyordum. Tabi ki hocamın tutumu da bu konularda bana çok yardımcı oldu.  Yaptığım ödevler ve seanslar sonucunda takılmalarımın ciddi oranda azaldığını fark etmeye başladım. Çevremdeki insanlardan da bu konuda çok olumlu geri dönüşler almaya başladım. Şuan kendimi çok iyi hissediyorum ve kontrollü konuştuğum ve okuduğum sürece takılmayacağımı düşünüyorum. Çok teşekkürler.

H. D.

Oğlumuz H.  Harfleri söylemekte zorlanıyordu. Muğla Dil ve Konuşma Bozuklukları merkezine geldikten sonra ilk 4 hafta L sesine çalıştık. İkinci 4 hafta R sesine çalıştık. Çok başarılı geçti. Hocamıza çok teşekkürler, çok faydasını gördük. R ve L harflerinde söyleme ve yazım yanlışları terapiler sayesinde düzeldi.

S. COŞKUN

Seher hanım için söylenebilecek tek kelime gerçekten tecrübeli gerçekten mükemmel bir eğitmen. Seher hanımla oğlumun kekemelik sorunu çözüldü. Bizleri bu terapilerde nasıl davranacağımızı neler yapacağımızı sıcak yaklaşımlarıyla yanımızda olarak anlattı. İlk başladığımız günden bu yana oğlumda çok şey değişti. Konuşması, davranışları düzeldi ve ailesi olarak çok mutlu olduk. İlk geldiğimizde oğlum durgun, mutsuz, içe kapanıktı.  Seher hanımla seanslarımız devam ettikçe düzeldi. Özgüveni geldi.

Seher hanıma bizlere yardımcı olduğu için çok teşekkür ediyorum. Mesleğinde başarılı ve her aileye gözümüz arkada kalmadan tavsiye edebileceğimiz başarılı, tecrübeli bir uzman.  Meslek hayatında başarılar diliyoruz.

E.S.

Yaklaşık 4 aydır seher hanıma geliyoruz. Oğlum için çok faydalı oldu. Çok daha önce başlamalıydık. Oğlumun dil gelişiminde çok iyi gelişme oldu. Sadece konuşma da değil bilgi, beceri, özgüven kazandı. Seher hanım kendisini sevdirmese buraya kadar gelmezdik. Haftada Fethiye’den 2 saat yol geliyoruz ama buna gerçekten değiyor.  Oğlumuzun buradan güler yüzle ayrılması bizi mutlu ediyor. Bunun için de ayrıca teşekkür ediyoruz.  Seher hanımın samimi ve güler yüzü oğlumuzu rahatlatıyor.  Ofis ortamı sıcak ve çok şirin kendimizi evimizde gibi hissediyoruz.  Ofis her zaman temiz ve ferah.. Bize göre oğlumuzda çok büyük değişiklikler var. Ama oğlumuzun kendisine göre henüz tamam değil. Bu yüzden sonuna kadar devam ediyoruz.

E.S.

Her gün yeni bir kelime duymak o karda güzel bir şeymiş ki nasıl tarif edilir bu duygu bilmiyorum. Bunu o kadar uzun zaman bekledim ki, ya çok mutluyum☺ size sarılıp, kucaklayıp, havada döndürmek istiyorum. İşte böyle bir duygu seli içindeyim. Gerçekten çok çok minnettarım size; Seher hanım. Bu çocuğa ne yaptıysanız iyi ki yaptınız o şeyi. İki ay içinde geldiğimiz şu nokta bile ancak hayalini kurduğum ama ne zaman gerçekleşeceğini bilmediğim bir belirsizlikti. Biliyorsunuz 2,5 yaşında iken gelip de ağlamasına dayanamayıp geri çekilişimizi. O zaman şimdiki gibi kararlı olsaydım keşke. Bekledim zaman verdim oğluma ama olmadı olduramadım. 4 yaşında ve şuanda bana söylediği türlü türlü kelimeleri beni mest ediyor vallahi☺ artık ne düşündüğünü biliyorum onun, bu ne müthiş bir şeymiş☺ hele ki bir de ‘’olmaz anne’’ deyişi yok mu bittiğim andır. Hayallerimi gerçeğe dönüştüren insan çok teşekkür ederim☺

Y. A.

Terapiden önce durumu epey kötüydü. Konuştukları hiç anlaşılmıyordu. Ama şimdi iyi. Şimdi artık ne söylese anlıyoruz. Öğretmeninin söylediklerini önceden yazamıyordu. Şimdi ise rahatça yazabiliyoruz. Şuan ki durumu gayet iyi ve gelişme var. Okulda da iyiye gidiyor. Sınıf arkadaşları ile iletişimi de düzeldi. Artık onlar gibi okumaya başladı. Seher hanımdan çok memnun kaldım. Çok emeği geçti. Oğlum da severek geliyor. Ailecek sizden memnun kaldık. Her şey için teşekkür ederiz. İyi ki buraya gelip sizden yardım almışız.

C. K.

Terapiye kızım anasınıfına gittiği halde arkadaşlarına baktığımda eksik birşeylerin olduğunu birşeylerin ters gittiğini düşünerek internetten araştırıp milasta oturuyorum muğlada olduğunu öğrenince seher hanımla tanıştık bize kızımda artikilasyon ve fonotolojik bozukluğu olduğunu terapi almamız gerektiğini söyledi biz haftada 2 kez seher hanıma milastan muğlaya gittik yaklaşık 2buçuk ay kadar ve kızımın konuşması düzelmeye başladığını 1.sınıfa hazır olduğunu aldığımız terapinin seher hanım sayesinde desteğiyle düzeldi şu an azda olsa takıldığı kelimeler oluyor bunuda kendinin zamanla düzeleceğine inanıyorum seher hanımın emeğine sağlık desteğinden bize gösterdiği ilgi ve alakasına sonsuz teşekkürler iyiki varsın seher hanım. 

D. ERSOY

Hocamız düzenli çalışmalarıyla çocuğumun gelişiminde büyük bir rol oynamaktadır. Bireysel özelliklerine uygun bir planlama yapıyor ve biz ebeveynlere gerekli yönlendirmelerde bulunuyor. Sayesinde daha bilinçli çalışıyoruz. Yapabileceğimiz çocuğumuza model olabilmek, bunu bize doğru aktardığı için Seher hanıma teşekkür ederim.

E. DOĞRUSÖZ

Oğlumun gecikmiş dil konuşma problemi için 2.5 aydır eğitim görüyoruz. Oğlum bu kısa sürede bile beklediğimden hızlı gelişim gösterdi. Artık duyduğu şeyleri tekrar etmeye çalıştığı gibi, anlatmak istedikleri için cümle kurmaya da çalışıyor. Gayret göstermesi ve sürekli çabalaması bile bir anne için müthiş bir duygu. Teşekkürler Seher hanım..

E. ŞAHİN

Muğla Dil ve Konuşma Bozuklukları Merkezine RAM aracılığı ile gittik. Yapılan çalışmaların sonunda oğlumuzda çok olumlu gelişimler kaydettik. Bu süreçte göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı Seher Hanıma çok teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

A. YAĞIZ

Sabırlı konusuna hakim oluşu en önemlisi belki de çocukları sevmesi seher hanımı ifade eden özelliklerinden bir kaçı denilebilir. Seher öğretmenimiz son derece gayretli, çocuklarımızın dil gelişimini süreç içerisinde izlemek ve görmek mümkün. Sıcak yaklaşımı, çocukların dünyasına girebilmesi eğitimin önünü açıyor bence.

A. K.

Merkezinize geldiğimiz günden beri çocuğumuzun konuşmasında; dil ve konuşma becerilerinde olumlu yönde gelişmeler oldu. Seher Hanımın çocuğumuzla ilgilenmesi, yol göstermesi, verdiği eğitim hep olumlu yönde çocuğumuzu etkiledi. Her şey için teşekkürler, başarılarınızın devamını diliyoruz.

R. E. Z.

Ocak 2017 tarihinde ‘’k’’ sesi ile çalışmaya başladık. R.E ilk başlarda çok zorlandı. Uzun süre bu sesi çıkaramadı. Sizin ve Oğlumu ortak gayretleriyle başardık. Her yeni ses geçtiğimizde zorlandık. R.E’nin rahatsızlığı nedeni ile ilerleme biraz geç oldu. Ama sonucunda hep başarabildik. Ben onun başarabileceğine çok inanıyorum ve ona çok güveniyorum. Ama sizinle tanışmadan önce bu kadar iyi ilerleyebileceğimizi sanmıyordum. Hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadım, yavaş yavaş konuşabileceğine inandım. Siz süreci hızlandırdınız. Ona çok iyi davrandınız ve çok ilgilendiniz. Size hep dua edicem. Bunun için size çok teşekkür ederim.

S. ALKAYA

Kızımız A. nın konuşma problemini aşmamızsa sabır ve sevgi ile yaklaşan öğretmenimiz seher hanım sayesinde uzun bir yol kat ettik. İlk başta bizi oldukça korkutan kızımız bugün severek okula gitmekte ve konuşmak için çaba sarf etmekte. Bize gösterdiği ilgi ve sevgi için seher hanıma minnet borçluyuz.

R. BERK

Seher hanım öncelikle sizin hakkınızda ilk şunu söylemek istiyorum. Oğlum sizi çok seviyor. Sizin yanınıza ve terapilere gelirken mutlu, huzurlu, isteyerek geliyor. Ben ve eşimde sizden çok memnunuz. Size olan güvenimizi boşa çıkarmadınız.  Bunu oğlumun terapiden önce ve sonraki konuşmasını gördükçe duydukça net olarak görüyor ve daha da mutlu oluyoruz. Size başvurmadan önce oğlum konuşurken rahat değildi. Takılmalardan dolayı çok sıkılıyor ve üzülüyordu. On kelimenin dokuzunda takılıyordu. Ama şimdi çok çok iyi. Size çok çok teşekkür ederiz.

E. UÇAR

Öncelikle teşekkürler. Biz iki ayı bitirdik. Geldiğimizden bu güne oğlumun özgüveni arttı.  Kendini daha iyi ifade ediyor. Konuşmazsı düzelmez ise diye korkmuştum.  Şimdi çok mutluyum. Her hafta Datça’dan gelip gidiyoruz. Ve buna gerçekten değiyor. Oğlumu hiç tanımayanlar önceden onun söylediklerini anlamaz iken şimdi onu anlamaya başladı. Bu da oğlumda özgüveni ve konuşmaya istekliliği arttırdı.  Buraya gelirken mutlu geliyor.  Her ne kadar gelirken gelmeyeceğim deyip nazlansa da buradan çıkarken çok mutlu çıkıyor. Seher hanımı çok sevdi yanında biraz şımarıyor. Biz sizi çok sevdik. Mutluyuz. Bizi her geldiğimizde güler yüzle karşıladınız. Yüzünüz hep gülsün. Başarılar.

A. Ş.

Çocuğumuzun konuşmada akılcık problemi ve karanlık, canavar korkuları ile merkezinize geldik. Çocuğumuzun konuşma problemi ile ilgilenen Seher Hanım ve oyun terapistimiz Gözde Hanım çok ilgili davrandılar. Bu süreçte bize çok yardımcı oldular. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Oyun terapisi yolu ile çocuğumuzun korkularını yenmesini, bizlerin ebeveyn olarak tutumlarımızın gerektiği şekilde değişmesini sağlayan Gözde Hanım’a minnetimiz sonsuzdur. İhtiyacımız olan her an kendilerinin yanımızda olacağına inancımız tam. Ebeveynler için çocuklarının mutluluğundan daha önemli bir şey yoktur. Bu nedenle çocuklarımızın mutluluğu için bize yardımcı olan siz terapistlerin emeği yadsınamaz. Hepinize şükran borçluyuz. Teşekkürler.

E. D.

Öğretmenimiz dil terapisiyle görüşmemizi önerdi. Biz de internetten araştırdık ve Seher hanımdan randevumuzu aldık. Terapimize başladık. Terapi öncesi 5-6 harfte sıkıntı vardı. Yanlış okuyordu ve konuştuğu gibi yanlış yazıyordu. Şuan hem konuşmamız, hem okumamız hem de yazmamız düzeldi. 2 ay konuşma terapisi aldık ve çok başarılı geçti. Seher hanımdan çok memnun kaldık. Çocuğumuza göstermiş olduğunuz ilgi ve çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederiz.

E. S. E.

Harfleri düzgün söyleyemediği icin kimseye cevap bile vermeyen oğlumun suan ki durumu hep sayenizdedir. Iyi ki varsınız ıyi ki sizi tanıdık.

A. T.

Sevgili Gözde Ozdikmenli kızıma  özgüvenini, guler yüzünü, kaygısız hayatin güzelliklerinin farkında vararak yaşamasını, Hayatta zorlukların da olabileceğini farkedip onlarla başedebilmeyi öğrettiği icin çok teşekkürler. Iyi ki varsınız. 

G. E. ŞAHİN

5 yaşındaki oğlumda artikülasyon problemi vardı. Bugün geçer, yarın geçer, erkek çocuklar geç konuşur tesellileriyle hep destek almayı ertelemiş, kendiliğinden düzeleceğini zannetmiştik. Kendimi çok çaresiz hissettiğim, geç kaldığımı fark ettiğim bir anda Seher hanım ile tanıştık. Hiç düzelmeyeceğini zannettiğim konuşma bozukluğunu Seher hanımın çalışmaları sayesinde 5 ay gibi bir sürede düzelttik. Bu süre içinde pes etmek üzere olduğum, ümidimi kestiğim anlarda Seher hanımın desteği ve motive edici yaklaşımları sayesinde tekrar inandım. Seher hanım sayesinde oğlum şimdi anlaşılır bir şekilde konuşabiliyor. Artık eskisi gibi içine kapanık bir çocuk değil. Kendisini çok güzel ifade edebiliyor. Oğlum uzun cümleler kurdukça bir anne için en mutlu anları yaşıyorum. Bana bu mutluluğu yaşatan, oğlumun özgüven kazanmasını sağlayan Seher hanıma minnettarım. Emeklerinin karşılığı olamaz. İyi ki tanımışız.

Ö. Ö.

Seher hanım oğluma verdiğiniz emekler için çok teşekkür ederim. İyi ki sizi tanıdık, her zaman yolunuz Marmaris’e düşerse beklerim. Oğluma gösterdiğiniz sabır ve azim için Allah razı olsun. İyi ki tanıdık sizi. Bir sıkıntımız olursa her zaman danışacağımız işinin ustası seher ablamız var. 

A. Ç.

Şuan 1. Sınıfa giden kızım 3 yaş gibi geç bir yaşta konuşmaya başlamıştı ve ilk başlarda bize tatlı, sempatik gelen şirin bir konuşmaya sahipti. Hiç bu şirinliğin bir gün sorun haline geleceğini düşünmemiştim.

Birinci sınıfta ilk dönem harfleri öğrenirken başladı sorunlarımız. Sesleri doğru çıkartamaması, çıkaramadığı sesi doğru anlamadığı için doğru yazamaması gibi sorunlar fırtınasının ve sınıf içinde yapamadıkça kendini karamsarlığa iten duygusal yapısı ve ne yapacağını bilemeyen bir anne baba olarak dil ve konuşma terapisine yönlendirildik. Kafamda birçok soru ile internetten araştırmaya başladım. Marmaris’te yaşayan biri olarak en yakın ve tek kişi olan Seher Sönmezi bulduk. Randevumuzu aldık. Karamsarlığa itilmiş ve sorunların ortasında kalmış bir anne baba olarak ilk seansta bile sunduğu samimiyet ve yaşına göre de bir o kadar kararlı duruşu ve verdiği güven ile bu yola girdik. Bu yolda kızımla kurduğu güzel iletişim ve adını koyamadığım bağ ile başarılı, kendine daha çok güvenen ve teşvikleriyle de kitap okumayı da sevmeye başlayan bir kız çocuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

İşine ve çocuklara duyduğu saygı ve sevgiden dolayı kendini kızıma bu kadar sevdirdiği ve bu zor günlerimizde bize verdiği manevi destekten dolayı Seher Hanım’a sonsuz teşekkürler.

Biz bu konuda biraz geç kaldığımız için bu süreç hem biraz yorucu hem de maliyetli olmasına karşın; ulaşmış olduğumuz sonuçtan dolayı çok ama çok mutluyuz.

A. A. D.

Yaklaşık 4 aydır terapi alıyoruz. İlk önce çocuğumun konuşmasında gelişmeler oldu. Kelimeler ile cümle kurmaya başladı. Daha sonra harfleri çalışmaya başladık. Şuanda söyledikleri daha anlaşılır oldu ve çocuğum kendi ihtiyaçlarını daha net anlaşılır şekilde ifade edebiliyor. Ona bir kelime söylediğimde o kelime ile aklından cümle bile kurup anlaşılır şekilde söyleyebiliyor.  Teşekkür ederiz.

Ö. G.

Oğlum ö. İle dil ve konuşma terapisine başlamadan önce çok zor anlaşılır ve bozukluklarının yoğun olduğu bir dil kullanmaktaydı.  Konuşmaları anne-baba olarak biz anladığımız halde çevredekilerin anlamadığını görüyorduk.

Terapi başlangıcında eklerin doğru ve yerinde kullanılmasıyla sesler yanlış ve bozuk olduğu halde anlaşılırlığının arttığını ve oğlumun kendini daha rahat ifade ettiğini fark ettik. Özellikle çevremizden bu konuda olumlu dönütler aldık. Ses ve anlaşılırlık kısmında devam etmekte olan çalışmalar süresince oğlumun konuşmasına ve yaptığı ses hatalarına dair farkındalığının arttığını söyleyebilirim.  Ö. Şuanda hala daha bazı sesleri yanlış ve bozuk çıkarsa da bunun farkında; bunu gözlemleyebiliyorum. Bu farkındalık arttıkça ve hatalar da düzeldikçe aile olarak kaygılarımız ve endişelerimiz azalıyor.

B. K.

Çocuk psikiyatrimiz kızımız için konuşma terapisi önerdiğinde internette araştırmaya başladık. Birkaç kişi ile görüştükten sonra Seher Hanım’dan randevumuzu alıp ilk görüşmemizi 6 ay önce yaptık. Eşimle acaba faydası olur mu nasıl olacak, nasıl gidip geleceğiz diye düşünmeye başladık. Birkaç ay deneriz olmazsa bırakırız diyorduk. Yani olumsuz düşünüyorduk. Seanslara başladık. Her gecen gün kızımızdaki arkı görünce içimizde umut ışığı belirdi. Arkadaş çevremiz, akrabalarımız kızımızdaki değişimi dile getirdikçe biz de mutlu oluyorduk. Kızımız cümle bile kuramazken şimdi sorularımıza cevap veriyor. Çevremiz ile iletişimimiz arttı. Kendini iade etmeye başladı. Kızımızın ağzından çıkacak bir tek kelime için çabalarken konuşma terapisi uzmanımız ( kızımın iadesi ile öğretmen teyzemiz) Seher hanım sayesinde kelimeler cümlelere dönüşmeye başladı. İyi ki tanımışız, iyi ki tereddüt etmeden gelmişiz. İçimizdeki umut ışığını yaktığınız için, sabrınız için, emeğiniz için çok teşekkür ederiz.

A. K.

Terapi öncesi çocuğumuz konuşamıyordu. Ancak söylenilenleri anlıyor, temel anne, baba, dede sözcüklerini söyleyebiliyordu. Yaklaşık 4,5 ay dil ve konuşma terapisi aldık. Şu an dört kelimeyi bir araya getirerek tümce kurabiliyor. Bazı seslerde problem var. Sesleri çıkarmakta zorlanıyor. Genel anlamda kendini ifade etmeye başladı. Süreç içerisinde basitten zora doğru gidildi. Adım adım gelişimi gerçekleştirilmeye çalışıldı. Terapistimizin gayretleriyle konuşması geliştirildi. Çalışkan bir ekibiniz var. Bu çocuklar Türkiye’nin geleceği. Ülkemizin geleceği için gerçekleştirilen bu çabayı takdirle karşılıyorum. Çocuğumuza göstermiş olduğunuz ilgi ve çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.

E. B.

Seher hanıma geldiğimizdeki durumla başlamak isterim. Size gelmeden önce 9-10 ay başka bir merkeze gidiyorduk. Oradan olumlu sonuç alamadığım için tavsiye üzerine buraya geldik. Oğlumun konuşmasını eşim ve kızım dışında kimse anlamıyordu. Sizinle çalışmanın üzerinden daha 4 ay geçmesine rağmen konuşmasının anlaşırlığı ve ses farkındalığı arttı. Kreş öğretmeni ile konuştuğumda kendisi önceden oğlumun konuşmasını anlayamadığını, hareketleri ile onu anladığını söylerken şimdi konuşmasını da anlayabildiğini söyledi. Tabi ki bu beni mutlu ediyor. İstediğim yaşıtları ve bizler gibi akıcı, düzgün konuştuğu günleri görebilmek. Çalışarak bunu da inşallah en kısa zamanda başaracağız. Sizin çabalarınızla ve gayretinizle ☺

H. B.

Merhaba, 

Ben evli, iki çocuk annesi ve çalışan bir kadınım. 

Mert hocamla tanıştığımızda depresyondaydım ve bu durumu kabul etmiştim.Çünkü hocamdan önce iki uzmandan destek almıştım.Bu sürede sadece depresyonda olduğumu kabul edebilmiştim.Ayrıca ilaç tedaviside görüyordum.Uykum düzenli değidi,içimden hiçbir şey yapmak gelmiyordu.Ev işleri koca bir dağ gibiydi.Çocuklarımla ilgilenemiyordum.Kimseyle görüşmek istemiyordum.Çalışmak işkenceydi sanki. Sadece yatmak ve uyumak istiyordum.Uyandiğımda her şeyin düzelmiş olmasını istiyordum.Kendimi çok mutsuz hissediyordum.Hiçkimsenin beni anlamadığını düşünüyordum.Daha kötüsü bu durumun hic bitmeyeceğine inanıyor ve bundan çok korkuyordum.Bu haldeyken bir yandanda hayatımı eskisi gibi sürdürmeye çalışıyordum.Sonunda Mert hocamla tanıstım.Yaklaşık 3 aylık terapi sonrasında eskisinden çok daha iyiyim. 3 ay benim için çok zor geçti. Her seans karışık bir kafa,yorgun bir beden ama hafiflemiş bir ruh haliyle sonlanıyordu.Zamanla daha mutlu, güçlü ve huzurlu bitmeye başladı.Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum.İlacı doktor kontrolünde bıraktım.Hayatım eskisi kadar zor değil.İş hayatımdaki performansım arttı.Aslında değişen hiçbir şey yoktu. Sadece ben değiştim.Her şeyi Mert hocama borçluyum.Beni başka bir insan haline getirdi.Doğru zamanda doğru şekilde yönlendirdi.Şu anda tanıdığım en güvenilir insanO işini çok yapan biri. Mesleğine,kendine ve en önemlisi insanlara saygısı var.Bunu anlamanız zor değil.Sanki her zaman arkanızda ,yanınızdaymış gibi bir güven veriyor yokluğunda bile. Hayat tarzınızı değistiriyor.Onunla çok önce tanışmış olmayı dilerdim.Mert hocam tam bir profesyonel.Süreç boyunca tecrübesinden,bilgisinden,sabrından ve anlayışından faydalanma imkanı verdiği icin huzurunuzda bir kez daha teşekkür ederim.Samimiyeti,sıcaklığı ile kendinizi rahat hissediyorsunz.Mert hocamın karşında çözülmemeniz ve sorunlarınızı çözmemeniz imkansız. İyi ki onu tanıdım, iyi ki onuna çalışma fırsatı buldum. Öğrendiklerim hayatım boyunca bana yardımcı olacak. Allah Mert hocama sağlık ve ömür versin o da ona ihtiyacı olan herkese yardımcı olsun inşallah. Tekrar çok teşekkür ederim işinizi bu kadar iyi yaptığınız için.